والتا

۱۷

آبان
۱۳۹۸

والتا، شهر خانه های بالکنی

ارسال شده توسط: modir/ 347 0

بنای اصلی شهر والتا در قرن شانزدهم گذاشته شد. این شهر که در یونسکو نیز بعنوان یکی از آثار تاریخی فرهنگی ثبت شده است  پایتخت کشور مالت است.

یکی از شهرهایی که در سفر خود با کروز در مدیترانه پیشنهاد می کنیم از آن دیدن کنید والتا ست. حتی قبل از خروج از کشتی و با دیدن این بندر ، که در نیمه دوم قرن 16 میلادی توسط Frenchman Jean de la Valette و حکومت مذهبی و نظامی Saint John of Jerusalem ساخته شده است، زیبایی این مکان را تحسین خواهید کرد.

به جز جاذبه هایی مانند سواحل، اماکن ساحلی و رستوران ها ، وجود بیش از 300 اثر تاریخی در بیش از نیم کیلومتر مربع، این مکان را به یکی از بزرگترین جاذبه های تاریخی تبدیل کرده است.

تور جزیره مالت می تواند به طور مستقیم از پایتخت آن، والتا شروع شود، که مسافران را با دیدن بالکنهای مشهور مالت ، مسحور خود میکند که نمای خانه ها را بطور خاص و قدیمی تزیین کرده و پر از کلیساهای مختلف است که جزیره نشینان در طول سال به آنجا می روند.

کلیسای  سنت جان(St. John’s)  یکی از بزرگترین کلیساهای این جزیره و جاذبه های توریستی  است.

از سوی دیگر، در موزه ملی باستان شناسی،مصنوعات ماقبل تاریخ درجزیره وجود دارد.

از بندر بزرگ (Grand Harbour) میتوان از گذرگاههای زیرزمینی Auberge de Castille و باغهای زیبای Baracca که چشم اندازی به بندر دارند ،بازدید کرد.شبها  و زمانی که دروازه های شهر بسته می شوند، از رواق ها به عنوان سرپناهی برای مسافران استفاده می شود.

برای درک حس زندگی اصیل و باستانی مالتا،از  Casa Rocca Piccola دیدن کنید.

Marquis De Piro نهم ، اکنون در Palazzoی قرن شانزدهم است که دارای مبلمان متعلق به آن دوره  و یک سرپناه برای محافظت در برابر بمبگذاری ها در طول جنگ جهانی دوم است.ست فیلم Popeye هنوزهم از ساحل بزرگ مالتا قابل رویت است.

 

1- تور VALLETTA AND MDINA

کد سفر: MLT01

مدت زمان سفر : 4 ساعت

سطح دشواری: متوسط 2

بغیر از بازدید از پایتخت امروزی ، VALLETTA،  می توانید از پایتخت قبلی ، MDINA ، هم دیدن کنید.

هردوی این شهرها مقاصد جالبی برای گردشگری در نصف روز خواهند بود.اولین مقصد شما والتا خواهد بود و بازدید از باغهای زیبای بارراکا و مناظر بی نظیر آن و بعد از آن بازدیدی از کلیسای سنت جان St. John’s Co-Cathedral خواهید داشت  که در نیمه دوم قرن 16 توسط شوالیه ماتا (Knights of Malta)ساخته شد.

طراحی داخلی باشکوهی که گنجینه ای غنی از جمله شاهکاری از Caravaggio در آن نهفته است.

ادامه تور والتا به دیوارهای قرون وسطایی MDINA خواهد بود که در وسط جزیره قرار دارد و به دلیل اعمال محدودیت هایی ترافیکی به شهر بدون صدا معروف است.

بازدیدی هم از کلیسای St. Paul’ با سبک باروک  خواهید داشت  و در آخر زمانی برای پیاده روی در خیابانهای باریک این تکه تاریخی در اختیارتان خواهد بود.و بعد از اتمام تور به کشتی خود بازخواهید گشت.

لطفا توجه داشته باشید:بازدید از VALLETTA و MDINA بصورت پیاده خواهد بود لذا از مسافرین تقاضا داریم قبل از پیوستن به این تور میزان استقامت و توانایی شخصی خود را ارزیابی کنند.

اگرچه در همه آثار تاریخی شرایطی برای رفت و آمد آسان مسافرین با صندلی چرخدار فراهم است اما سطح شهر MDINA بصورت کامل،سنگفرش است که ممکن است برای این مسافرین رفت و آمد با صندلی چرخدار را سخت کند.

و در صورت تمایل به شرکت در این تور باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند.

ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود.

و  در صورت فرخوان شنبه بعد از ظهر ، بازدید از کلیسا فقط از بیرون خواهد بود و مسافران از موزه ملی دیدن خواهند کرد.

پوشش مناسب در بازدید از اماکن مذهبی  شهر  الزامی است و در روزهای یکشنبه نیز بدلیل تعطیلی رسمی مقدور نیست.

 

2- تور RABAT , MOSTA , MDINA

کد سفر: MLT03

مدت زمان سفر : 4 ساعت

سطح دشواری: متوسط 2

در این تور نیم روزه  که  از سه جای  دیدنی دیدن میکنید ، با مسیری کوناه با اتوبوس آغاز می شود : شهر MDINA  با دیوارهای قرون وسطایی که توسط شوالیه ای اهل مالت در نیمه دوم قرن 16 ساخته شد، سابقا پایتخت مالت بود.

به دلیل محدودیت های سنگین در استفاده از وسایل نقلیه موتوری در داخل شهر، به “شهر بی صدا” معروف است و براحتی می توانید پیاده در شهر بگردید.در شهر قدیمی  حیرت  انگیز گشت و گذاری خواهید داشت. مقصد بعدیتان شهر RABAT  خواهد بود که  بعد از یک پیاده روی کوتاه با اتوبوس به دهکده Qali Handicraft خواهید رفت که می توانید هدیه و یادبودهای مخصوص شهر را از آنجا بگیرید.

آخرین مقصد این  تور، شهری در  نزدیکیهاب آنجا،  Mosta ، و بازدید از کلیسای افسانه ای  بانوی قدیس است که در سال 1871 ساخته شد و دارای یکی از بزرگترین مناره های جهان است.در آخر با اتوبوس به بندر و کشتی خود بازخواهید گشت.

لطفا توجه داشته باشید: با توجه به اینکه بازدید شما از Mdina به طور کامل پیاده خواهد بود بتابراین از مسافران با مشکلات حرکتی  درخواست می شود قبل از شرکت در این تور، استقامت و توانایی خود را ارزیابی کنند.

اگر چه در تمام مکانها ، شرایط برای عبور صندلی چرخدار فراهم شده اما سطح  Mdina عمدتا سنگ فرش شده است و ممکن است برای مسافرانی که از  صندلی چرخدار استفاده میکنند  مناسب نباشد.

و در صورت تمایل به شرکت در این تور باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند. ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند.

این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود. . در روز یکشنبه، بازدید از کلیسای افسانه ای  بانوی قدیس ،خارجی خواهد بود.  برای بازدید از مکانهای مذهبی از لباسهای مناسب استفاده کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ارسال دیدگاه