Uncategorized @fa

۲۴

تیر
۱۳۹۸

Palermo

ارسال شده توسط: modir/ 343 0

Palermoسنت ها، فرهنگ و غذا در Trinacria

تعطیلات به ایتالیا با کروز فرصتی عالی برای بازدید از مرکز سیسیل است. پالرمو یک بندر شلوغ و پر سر و صدا با جلوه های بی نظیری از هنر و معماری نورمان و کلیساهای باروک و خیابانها و بازارهای قرون وسطایی است.

این شهر  بدلیل دارا بودن جاذبه ها و بزرگترین مراکز تاریخی در ایتالیا،یکی از بنادر مهمیست که اگر از آن دیدن کنید این حس را بشما میدهد که انگار ایتالیا را دیده اید.گشتن در این شهر به این صورت است که از بین ساختمان هایی با معماری بسیار قدیمی و کوچه هایی با قدمت بسیار عبور می کنید و سپس خود را در مرکز خریدی شلوغ می یابید.

منطقه ای را انتخاب کنید (La Kalsa، یا بازار های شلوغ Ballarò)، و از سفر خود لذت ببرید. در وسط Maqueda،میدان Pretoria قرار دارد که در مرکزش فواره ای بزرگ با معماری بی نظیر فلورانسیست  و شبها با رقص نوری که در آن اجرا می شود زیباییش دوچندان می شود.علاوه بر این، تالار شهر قدیمی در کنار سانتا کاترینا، به سبک باروک جای گرفته  که طراحی دکوراسیون بسیار پرکار و زیبایی در آن بکار رفته است.

در جنوب جزیره، چند کیلومتری آگریجنتوی مدرن ، مجموعه ای از معابد به سبک یونان باستان (Doric)- فریبنده ترین اثار باقی مانده از یونانی های سیسیلی و گروهی که بصورت منحصر به فرد در خارج از یونان قرار دارند، در نوار بین دریا و خشکی قرار دارند.

جاهایی که در Palermo باید از آن دیدن کرد

  • تور غار سنت رزالیا(Rosalia) و Mondello

کد سفز: PMO07

مدت زمان سفر :۴ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

بندر را بسمت  Monte Pellegrino ترک خواهید کرد، غاری محلی که معبد سنت رزالیا (Santa Rosalia)در آن قرار دارد و در سال ۱۶۲۵ پیدا شده است. در غارهای مجاور، ظاهرا استخوانهای سنت کشف شده اند و اکنون به عنوان آثار مذهبی نگهداری می شوند. سپس به سمت  Mondello  که سابقا روستای ماهیگیری بوده و امروزه یکی از مقاصد توریستی برتر است خواهید رفت.گشتی در این روستای زیبا خواهید زد که حتما برایتان لذت بخش خواهد بود.سپس به پالرمو برمی گردید و سری به بازار محلی که پر از محصولات محلی است زده و زمانی را در آنجا صرف خرید خواهید کرد و در آخر به بندر باز میگردید و تور خود را به اتمام می رسانید.

  • تور پالرمو و کلیسای پالاتین

کد سفر: PMO06

مدت زمان سفر :۴ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

در این  تور گشتی در  خیابان ها و میدان شلوغ شهر سیسیل خواهید داشت. اتوبوس شما از مکانهای کلیدی و مهم شهر، ازجمله Quattro Canti،  میدان Politeama و کاخ D’Orleans  و در آخر هم  از یکی از بناهای اصلی پالرمو کلیسای Palatine ، به عنوان آخرین مقصدتان خواهد گذشت.  کلیسا توسط راجر دوم  از سیسیل در سال ۱۱۳۲ سفارش داده شد و هشت سال طول کشید تا تکمیل شود. بمحض  وارد شدن به آن ، زیبایی و درخشندگی موزاییک های نفس گیری که  سقف و گنبد را پوشش می دهد شما را محسور خود  خواهد کرد. پیش از اینکه وقت آزادی  برای خرید د اشته باشید از آثار شاخص معماری پالرمو، از جمله نمای خارجی کاخ نورمن و کلیسای جامع دیدن خواهید کرد. اثر بعدی  در لیست ، بازدید از کلیسای “Casa Professa” است  که دیوارهای آن با سنگ مرمر، طلاکوب ها ، مجسمه ها و طراحی های بی نظیر بسبک عربی  پوشیده شده است.بعد ازین مقصد ، فرصت دیدار از بازار فوق العاده “Capo”، بزرگترین بازار تولید و ماهی پالرمو  را از دست ندهید. تور شما با بازدید خارجی از  “Teatro Massimo” پایان خواهد یافت  و در آخر به بندر بازخواهید گشت.

ارسال دیدگاه