۲۴

تیر
۱۳۹۸

La Spezia/Cinque Terre

ارسال شده توسط: modir/ 242 0

La Spezia/Cinque Terre

خلیج زیبا متعلق به شاعران

لااسپتزیا بندری است در راس خلیج لااسپتزیا با چشم اندازهای زیبا و محسور کننده به جزایر و صخره های بزرگ که در این روزها  خلیج شاعران نام گرفته است .

بعنوان یک مرکز دریایی و ساخت و تولید کشتی، در این بندر گالری هنری Museo Amedeo Lia وجود دارد که یکی از بهترین گالری هاییست که مجموعه ای از آثار قرون وسطایی و دوره رنسانس در آن جای گرفته است که در سفر خود به Liguria می توانید از آن لذت ببرید.

این بندر بدلیل قرار گرفتن  در میان تپه ها و دریا در حال حاضر شبکه گسترده ای از پیاده روهاو  خیابان هاییست که در  پشت  تفرجگاه Viale Mazzini و Via Chiodo شلوغ ،  دور Via del Prione و میدان بازار مرکزی  Cavour که پر از اصطبل و ماهی فروشیست، قرار گرفته اند . سفر به این قسمت از بندر شما را به قلب لااسپتزیا هدایت می کند که Museo Amedeo Lia در آن  است و دارای یک مجموعه بزرگ و شگفت آور  از قبیل برنز، نسخ خطی مذهبی و مجموعه ای گسترده از نقاشی ها، از جمله بسیاری از آثار ایتالیایی قرن چهاردهم و پانزدهم که  در کلیسای فرانسیسکن در قرن هفدهم بازسازی شده است.

در پایانه غربی ساحل، آرسنال بزرگ دریایی قرار دارد. درست در  سمت چپ ورودی، موزه فنی دریایی است که در آن بسیاری از آثار، مدل های کشتی، زیردریایی و دیگر آثار دریایی جای گرفته  است.

در سفرتان به ایتالیا، حتما باید سری به  Cinque Terre (پنج سرزمین)  خط ساحلی فوق العاده زیبایی که  بین ساحل لوانتو و بندر لااسپتزیا کشیده شده بزنید. که نامگذاری آن بخاطر پنج روستای کوچک – Monterosso، Vernazza، Corniglia، Manarola و Riomaggiore  انجام شده است و  مجموعه ای از خلیج های کوچک  بین صخره های بلند  است که بخاطرچشم اندازهای زیبایی که بوجود آورده یکی از جاذبه های برجسته کل Riviera محسوب می شود.

جاهایی که باید در La Spezia از آن دیدن کرد

۱- تور سفر به فلورانس

کد سفر: SPE03

مدت زمان سفر : ۷ ساعت

سطح دشواری: آسان ۱

مقصد شما در تور یک روزه، فلورانس خواهد بود  شهری که در دوره رومیان قدیم تاسیس شده،مهد رنسانس بوده، میراث دار آثار هنری بزرگ و پایتخت توسانی بوده و لهجه ای که در آن گویش میشود لهجه مادر زبان ایتالیاییست. در این تور شما آزاد خواهید بود تا از هر کدام از جاذبه هایی که میخواهید و هر مقدار زمانی که میخواهید صرف بازدید کنید. خروج از کشتی و آغاز تور در مسیر ۲٫۵ ساعته با اتوبوس از مناظر زیبای توسکان و سپس فلورانس با شکوه خواهد بود. فلورانس یک مجموعه بی پایان از جاذبه هایی فراهم می کند که میتوانید انتخاب کنید : از معماری باشکوه و کلیساهای چشمگیر و زیبا گرفته تا  گالری Uffizi و کاخ پیتی بسمت  معبد Ponte Vecchio  بعد از رودخانه آرنو. هر کجا که ترجیح دهید میتوانید بیشترین زمان خود را در این شهر رمانتیک در آنجا صرف کنید، فقط مطمئن شوید که در زمان معین به اتوبوس برگشت  به لا اسپتزیا و کشتی خود می رسید.

لطفا توجه داشته باشید: مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند. ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود.

ارسال دیدگاه