Uncategorized @fa

۲۰

تیر
۱۳۹۸

CIVITAVECCHIA/ROME

Posted By : کوروش/ 67 0

تاریخی هزار سالهبندر Civitavecchia یکی از بزرگترین  بنادر ایتالیا و یکی از مقاصد  MSC کروز در مدیترانه است.این بندر بخاطر دارا بودن خلیجی  کوچک که پناهگاه کشتی ها بوده ،تاریخ هزار ساله  دارد و خیلی قبل تر ازین که کشتی های کروز در آنجا رفت و آمد کنند بندری طبیعی بود  و در میان رمی ها به Centumcellae معروف بود.

در طول سفر خود به Civitavecchia میتوانید پیاده از مرکز شهر دیدن کنید. یکی از مهمترین مراکز تاریخی برای بازدید، میکل آنژ فورت(Forte Michelangelo)،ساخته Bramante در قرن ۱۶ ام  است ،دیوارهای باستانی و قدیمی  بندر که در آن  فواره ای از سنگ مرمر ساخته Vanvitelli ، و دژسنگی شکست ناپذیری که هزاران سال  دور شهر و بندر را محصور کرده ،وجود دارد.

در میدان اصلی Civitavecchia، و در پیازا ویتوریو امانوئل (Piazza Vittorio Emanuele II)،کلیسایی باشکوه و تحسین برانگیز سنت فرانسیس ، قرار دارد که در اواخر قرن ۱۸ و بجای کلیسای کوچکی که دیگر پاسخگوی جامعه بسرعت در حال رشد  آن زمان نبود ساخته شد.

میدان لیندرا(Leandra)، در مرکز تاریخی ، یک میدان ایتالیایی معمولی با یک فواره در مرکز و متعلق به Leandro، یک دریادار سالخورده قرون وسطاییست  که شهروندانش را متقاعد کرد تا علی رغم حمله  دزدان دریایی Saracen ،در ساحل دریای مدیترانه مستقر شوند.

کافه ها و رستوران هایی هم هستند که در آنها غذاهای دریایی سرو میشود: از بچه اختاپوس آب پز شده  تا ماهی مرکب شکم پر و یا پیتزای مخصوص Civitavecchia با ماهی و سیر.یکی از جاذبه های تاریخی دیگری که پیشنهاد میکنیم ،بازدید از حمام های تاریخی تورین(The Taurine Baths)  است که حتی قدیمی تر از دوره باستانی اتریشی است و چند کیلومتری خارج از شهر قرار دارد.

جاهایی که در Civitavecchia  باید از آن بازدید کرد

 

 

۱- تور ROME

کد سفر: CIV03

مدت زمان سفر : ۹ ساعت

سطح دشواری: آسان ۱

در این تور بدون لیدر ، بعد از طی مسیری یک و نیم  ساعته با اتوبوس ،کل روز را در پایتخت ایتالیا خواهید گذراند.البته راهنمایی هایی برای  گشت  بهتر در شهر و نقشه ای از جاذبه های تاریخی اصلی دریافت خواهید کرد.بعضی از مکانهای تاریخی معروف رم که حتما باید از آنها دیدن کنید : کولوسئوم(Colosseum)،انجمن رم(Roman Forum)،پانتئون(Pantheon)، Piazza Navona زیبا در رم قدیم و در همسایگی ایالت واتیکان در مرکز مدرن شهر  رم هستند. همچنین بعنوان  یکی از پایتختهای مد جهان ،شهر پر از مراکز خرید است. جاذبه های بیشتر شامل ستون باشکوه Bernini در میدان سنت پیتر(St. Peter’s) ،قسمتی از  پاپ آنجلوس (Angelus) است.

لطفا توجه داشته باشید: اتوبوس در نزدیکی “Piazza del Popolo” متوقف می شود؛ این نقطه ورود و خروج تور شما است. مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند. ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود.

 

۲- تور Tuscania And Tarquinia

کد سفر: CIV22

مدت زمان سفر : ۴/۵ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

ریشه های توسکانی به اسطوره ها و افسانه ها برمی گردد.برخی معتقدند شهر توسط هرکول ساخته شد و گروهی دیگر معتقدند شهر توسط اسکانیوس ،پسر یونس ساخته شد.این تور با طی مسیری ۵۰ دقیقه ای از مسیری خوش منظره بسمت دهکده توسکانی آغاز می شود.گشتی با راهنما و بصورت پیاده در مرکز تاریخی ای که با دیوارهای قرون وسطایی احاطه شده و از برج لاولو(Tower of Lavello) منظره ای بی نظیر دارد،خواهید داشت.لیدر شما مکانها و مناظر اصلی دهکده از جمله کلیسای سن پیتر(Church of Saint Peter) را بشما نشان خواهد داد و شما از فضای تاریخی دهکده نهایت لذت را خواهید برد.سپس ، با اتوبوس به Tarquinia ، یکی از ۱۲ شهر اتریش در گذشته خواهید رفت.لیدر شما را در یک سفر جالب برای بازدید از این روستای مهم در قلب منطقه Tuscia راهنمایی خواهد کرد.

لطفا توجه داشته باشید: این تور برای مسافران با مشکلات حرکتی و یا کسانی که  از صندلی چرخدار استفاده می کنند ، مناسب نیست. همچنین درخواست میشود برای   بازدید از مکانهای مذهبی از لباس های مناسب استفاده شود.

۳- تور Rome Sighseeing

کد سفر: CIV09

مدت زمان سفر : ۵/۵ ساعت

سطح دشواری: آسان ۱

بندر را ترک خواهید کرد و با اتوبوس در عرض یک و نیم ساعت به پایتخت ایتالیا می رسید و یکی از راحت ترین راههای بازدید از جاذبه های رم را  با اتوبوس تجربه خواهید کرد. Cestia Pyramid،Caracalla Baths،Circus Massimus،کولوسئوم (Colosseum)،همچنین میدان سنت جان (St. John’s Square)،سنت مری اصلی (St. Mary Major)، Via Veneto, Villa Borghese و “Lungotevere” رومانتیک را خواهید دید.سپس در واتیکان پیاده خواهید شد و وقت آزادی برای گشت و گذار در خیابانهای tranquil و یا بازدید از Saint Peter’s Basilica خواهید داشت.برگشت به بندر بدون لیدر خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید:لیدرها در رم به مسافرها ملحق می شوند . مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند. ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment