پلوودیو Plovdiv بلغارستان

۱۳

آذر
۱۳۹۸

پلوودیو Plovdiv ، نماد فرهنگی بلغارستان

ارسال شده توسط: بلاگر/ 155 0

پلوودیو Plovdiv ، نماد فرهنگی بلغارستان

در انتهای  هرسال القاب شهرها مورد بررسی قرار گرفته  و دوباره بازنگری می‌شود. با پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، لقب برخی از شهرهای دنیا تغییر کرد که یکی از مهمترین آنها شهر پلوودیو Plovdiv بلغارستان بود.

این شهر تاریخی قدمت بلندی دارد که برخی  قدمت آن را ۶۰۰۰ سال می‌دانند. پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است و در سال ۲۰۱۹ میلادی توانست عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را از آنِ خود کند.

 

برای انتخاب  پلوودیو Plovdiv  به عنوان پایتخت فرهنگی قاره‌ی اروپا مراسم بزرگی برپا شد که هنرمندان بسیاری نیز در آن حضور داشتند. این عنوان درست در سی‌اًمین سالروز فروپاشی دیوار برلین به شهر پلوودیو اهدا شد.

اگر علاقه‌مند به بازدید از آثار تاریخی جذاب و متفاوت  هستید، شهر پلوودیو Plovdiv  یک مقصد فوق العاده  برای شما خواهد بود زیرا آثار متنوعی ازدوران حکومت  یونانیان، رومیان و عثمانیان در این شهر موجود است که بعضا آثاری تلفیقی نیز از این سه دوره حکومتی را نیز مشاهده خواهید کرد.

همچنین ناگفته نماند که تنوع قومی این شهر نیز تاثیر زیادی در کسب این عنوان برای پلوودیو داشت. اگر به این شهر سفر کنید اقوامی چون ترک‌ها، رومیان، ارامنه و یونانیان را خواهید دید که در این شهر اقامت دارند و مدتهاست پلوودیو Plovdiv را به یک رنگین کمان ملیتهای مختلف بدل نموده اند.

بهتره  بدانید که بسیاری از مردم این شهر کلیمی هستند و همین موضوع هم سبب شده تا این شهر مقصدی رویایی برای علاقه‌مندان به آشنایی با اقوام و آئیین های  گوناگون باشد.

ادامه مطلب  دریاچه دالامپر اورمیه ، فراتر از یک جاذبه

پلوودیو Plovdiv بلغارستانپلوودیو Plovdiv نخستین شهر بلغارستان است که لقب پایتخت فرهنگی اروپا به آن داده شد و پیش از این هیچ شهری از  این کشور چنین لقبی نداشته است. گفته می‌شود که ۳۵۰ رویداد فرهنگی در این شهر در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده که مهمترین آنها نمایشگاه قطعات فروپاشیده شده‌ی دیوار برلین (بعد از ۳۰ سال) و پس از سقوط است.

شهر پلوودیو پلوودیو Plovdiv  که به آن پلوودیوف نیز گفته می شود  در جنوب کشور بلغارستان واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام شد، ۳۴۳,۴۲۴ نفر جمعیت دارد و وسعت جغرافیایی آن  ۱۰۱.۹۸ کیلومتر مربع می‌باشد.

[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

ارسال دیدگاه