هلیسیت Hellesylt

۲۴

تیر
۱۳۹۸

هلیسیت Hellesylt

Posted By : modir/ 145 0

هلیسیت Hellesylt معلق بین دریا و آسمان

با رسیدن به هلیسیت ،شهری  کوچک  و دنج در سواحل آبدره Geiranger ،تور در طبیعت و کوهها آغاز می شود.در طول سفر خود به نروژ فرصتهای زیادی برای لذت بردن از مناظر طبیعی آبدره ها و چشم اندازهای مختلف شهر از ارتفاعات خواهید داشت.در مسیر سراشیبی جاده عقاب (Ørnevegen)،دو منظره فوق العاده خواهید دید; Dalsnibba با ارتفاع ۱۵۰۰ متر و Flydalsjuvet با تراسهایی رو به  دره ی یخ  که قله های چشمگیری اطراف آن را گرفته است. در ادامه مسیر بسمت  Ørnesvingen، وآبدره  Geiranger به آبشارهای هفت خواهر (De syv søstrene)  می رسید که منظره ای سحرانگیز ایجاد کرده اند.

اگر میخواهید در مورد  زندگی در سواحل یک  آبدره  نروژی بیشتر بدانید ، باید مرکز Geiranger در فاصله  یک کیلومتری از مرکز شهر هلیسیت Hellesylt را ببینید.اگر دوست دارید که پیاده بگردید و استراحتی کوتاه هم داشته باشید پیشنهاد ما این است که از مسیر ساحل جنوبی آبدره  به سمت Homlong بروید و استراحتی در  رستورانهای آنجا بکنید که غذاهای خوشمزه و تازه ای هم سرو می کنند.

اما برای طعم واقعی غذاهای محلی در طول سفر خود ، نباید دیدار از مزارع کوهستانی که غذاهای خوشمزه محلی تهیه میکنند را از دست بدهید. برای مثال، مزرعه تابستانی هرالد از قرن ۱۸ میلادی کار می کند و هنوز هم غذاهای خوشمزه ای را آماده می کند و تجربه ای دلپذیر به بازدید کنندگان علی الخصوص مسافران جوان ارائه می دهد.

همچنین می توانید یکی از عجیب ترین یخچال های طبیعی در اروپا را ببینید، یخچال Briksdal، پدیده معرف شمال اروپا، که اغلب به دلیل رفتار “غیرواقعی” خود در گسترش و فرسایش و بر خلاف سایر یخچال های طبیعی در این عرض جغرافیایی ، باعث سردرگمی کارشناسان می شود.

ادامه مطلب  باید و نبایدها در طول سفر با هواپیما

جاهایی که در Hellesylt-Geiranger باید از آنها بازدید کرد

هلیسیت Hellesyltهلیسیت Hellesyltهلیسیت Hellesylt

۱- تور مزرعه تابستانی هرالد و مناظر بی نظیر

کد سفر: GER03

مدت زمان سفر : ۵/۳ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

از کشتی که بیرون بیایید  چشم اندازهای  خیره کننده نروژ را در این تور لذتبخش تماشا خواهید کرد، که در آغاز با اتوبوس مسیری هیجان انگیز را از ۱۱ پیچ جاده عقاب که مو را به تن سیخ میکند بالا خواهید رفت.

توقفی در پیچ عقاب با منظره سحر آمیز آبشارهای ۷ خواهر و آبدره پایین خواهید داشت.

با اتوبوس به مدت ۱ ساعت از مسیری زیبا عبورکرده و به یکی از مزارع کوهستانی می رسید و در آنجا توقفی خواهید داشت و از محصولات محلی نروژی که در آنجا تهیه می شود می توانید استفاده کنید. تورتان با بازگشت به Geiranger پایان می یابد.

لطفا توجه داشته باشید: این تور در ماه مه در دسترس نیست. در اوایل ماه ژوئن و در ماه سپتامبر، حیوانات تحت پوشش و محافظت  قرار خواهند گرفت در این صورت برنامه تور به جای مزرعه کوهستانی به مزرعه ای در دره تغییر خواهد کرد. در این شرایط مدت زمان تور ۳ ساعت خواهد بود.

لطفا سفر هلیسیت Hellesylt را در طول کروز خود نهایی کنید. این تور برای مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند مناسب نیست و ممکن است در طول اقامت در بندر ، چندین خروجی داشته باشد. برای اطلاعات در مورد زمان خروج، لطفا با دفتر گردشگری ساحل تماس بگیرید.

۲- تور جاده های کوهستانی بسمت Dalsnibba

کد سفر: GER01

ادامه مطلب  بهشت آبی بلژیک

مدت زمان سفر : ۳ ساعت

سطح دشواری: آسان ۱

روستای Geiranger و دره  بخاطر زیبایی هایی که دارند یکی از محبوب ترین استراحتگاههای  تعطیلات در هلیسیت نروژ است.  در مسیر به سمت  کوه Dalsnibba  منتهی به دره Oplenske، در امتداد جاده های کوهستانی زیبا و از طریق زمین های کشاورزی روستایی برای رسیدن به Djupvatn خواهید گذشت.
سپس صعود خود را به بالای کوه Dalsnibba آغاز می کنید، که در ارتفاع ۱،۵۰۰ متر از سطح دریا، مناظر  دیدنی و جذاب اطراف آن را به نمایش می گذارد.آنحا بهترین مکان برای عکاسی از مناظر و یخچالها و ثبت خاطراتتان خواهد بود. توقفی کوتاه در Djupvatn خواهید داشت  که می توانید از فروشگاهای آن محل هدیه های کوچک هم خریداری کنید.

لطفا توجه داشته باشید: این تور در ماه مه در دسترس نیست. اگر جاده Dalsnibba به علت تعمیرات  مورد نیاز بسته شود، این سفر از طریق جاده عقاب انجام خواهد شد و توقفی  در قسمت مرتفع خواهید داشت. مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند.

ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود.تور منطقه  کوهستانی  Djupvatn، مناسب مسافرانی با صندلی چرخدار  نیست و ممکن است در طول اقامت در بندر ، چندین خروجی داشته باشد. برای اطلاعات در مورد زمان خروج، لطفا با دفتر گردشگری ساحل تماس بگیرید.

برای اطلاع از تورهای کشتی کروز شمال اروپا به این لینک مراجعه کنید.

ادامه مطلب  کشتی کروز MSC GRANDIOSA
0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment