صربستان

۳۰

دی
۱۳۹۶

مکانهای دیدنی صربستان

ارسال شده توسط: bolot/ 824 0

صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر بلگراداست. حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا در این کشور وجود دارد و پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mountains) و فراسکا گورا (Fruska Gora) با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود.

در ادامه مطلب مروری به جاذبه های دیدنی صربستان می کنیم…

شهر شیطان

این مکان در جنوبی ترین قسمت صربستان واقعی شده است و از بیش از ۲۰۰ شکل منحصر بفرد تشکیل شده است که در دو دره زیبا در دامنه های کوههای رادان قرار دارند. جالب اینکه ستون‌های موجود در آن در حال پیشرفت است. آن‌ها فرو می‌ریزند و دوباره تشکیل می‌شوند. فرسایش باعث ایجاد این ساختارهای سنگی شگفت انگیز شده است و اسم شهر شیطان را از شکل‌های عجیب و غریب سنگ‌هایش گرفته است.

پریزرن

شهر پریزرن (Prizren) مرکز صربستان در دوران قرون وسطی بوده اما امروزه بخشی از کوزوو است. صربستان هم آن را به عنوان ایالتی که به صورت غیرقانونی از این کشور جدا شده است، می‌دانند و صرب‌ها در آن اقلیت جامعه را تشکیل می‌دهند. مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این ناحیه قلعه پریزرن متعلق به دوره عثمانی است. کلیسای مشهور بانو لیوویس (Our Lady of Ljovis) که بیانگر معماری صرب‌ها در عصر قرون وسطی است در این شهر وجود دارد.

صومعه استادنیکا

این صومعه (Stadenica) با داشتن عجایب بسیار و محیطی سرسبز در مرکز صربستان واقع شده است. دو کلیسا با سنگ مرمر سفید به نام‌های کلیسای شاه و کلیسای ویرجین (Virgin) است در این صومعه وجود دارد. استادنیکا متعلق به قرن ۱۲ است و همه آن را با نقاشی‌ها و چیدمان خاصش می‌شناسند. همچنین یکی از ثروتمندترین صومعه‌ها در صربستان و مادر تمام صومعه‌های ارتودکس است. بنیانگذار این صومعه یعنی استفان نمانجا (Stefan Nemanja) هم در این مکان به خاک سپرده شده است.

ادامه مطلب  شهرهای نامرئی جهان

نووی ساد

نووی ساد یک شهرستان زیبا در کنار رودخانه دانوب است و دومین شهر بزرگ صربستان است.بر اساس استانداردهای اروپایی این شهر یکی از جوان ترین شهرها محسوب می‌شود  شاید بتوان گفت این شهر بیشتر به خاطر فستیوال‌های موسیقی سالانه که در Petrovaradin ( قلعه ای که هرگز فتح نشده است) برگزار می‌شود مشهور و شناخته شده است. ساختمان‌های قابل توجه شامل تالار قدیمی شهر ( در مرکز میدان اصلی)، Dvorac Dundjerski( قلعه قدیمی محافظت شده) و کلیسای سنت جرج بزرگ است.

پارک ملی درداپ

این پارک چهار دره دارد که در طول ۱۱۵ کیلومتر گسترش یافته است. یکی از این دره‌ها به نام Gospodin vit، یکی از عمیق‌ترین رودخانه‌ها در جهان را داراست. این دره‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند و دره درداپ را به وجود می‌اورند. این دره‌ها همچنین با عنوان دروازه آهن نیز شناخته شده و مشهورند زیرا این ناحیه ورودی جنوبی به کوه‌های کارپات است. این پارک در رودخانه دانوب در نزدیکی قلعه Golubac واقع شده است.همچنین پارک ملی درداپ یکی از پربازدیدترین نقاط در صربستان محسوب می‌شود.

زلاتیبور

این مکان در کوه‌های غرب صربستان قرار دارد و از محبوبیت خاصی میان گردشگران برخوردار است. این مکان مجهز، در زمستان پذیرای اسکی‌بازان است و در تابستان مکان مناسبی برای پیاده‌روی و کوه‌نوردی است. بلندترین کوه در زلاتیبور تورنیک (Tornik) است که در هر ساعت پذیرای ۵۴۰۰ اسکی‌باز است. از زیبایی های این منطقه چشم‌اندازهای زیبا، مراتع وسیع و روستاهای تاریخی عجیب است. اما جاذبه اصلی این مکان کلیساهای چوبی قدیمی و موزه‌ای با فضای باز است.

سوبوتیکا

این شهر پنجمین شهر بزرگ  صربستان است که مکانی بسیار دیدنی است. بیشترین جمعیت مسیحیان کاتولیک در این شهر زندگی میکنند.از بهترین جاذبه‌های این شهر تالاری است که متعلق به اوایل سال ۱۹۰۰ است. شهرت این شهر به دلیل بناهای قدیمی آن ازجمله کلیسای جامع ترازا (Theresa) است که در سال ۱۷۹۷ ساخته شده است.

[تعداد:    میانگین: /5]

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید