مکانهای ممنوعه عکاسی

۱۱

اردیبهشت
۱۳۹۷

مناطق ممنوعه عکاسی برای گردشگران

ارسال شده توسط: بلاگر/ 820 0

برای داشتن سفری با خاطرات خوب, باید با قوانین هر کشور تا حدودی آشنایی داشته باشیم.

هر کشور قانون های مخصوص  به خودش را دارد که توریست های آن کشور مجبور به رعایت کردن آنها هستند. در بعضی از کشورها عکاسی در برخی مناطق ممنوع است و جریمه خواهید شد.

در این مقاله به مناطقی از کشورهایی که توریست ها اجازه عکاسی در آنجا را ندارند اشاره می نمائیم.

مناطق ممنوعه عکاسی در کشورها

امارات متحده عربی:

عکاسی از قصرها ممنوع !

در امارات جریمه عکاسی از مکان های ممنوعه یک تا ۳ ماه زندان و یا پرداخت ۱٫۳۶۱ دلار می باشد. در بسیاری از مناطق این کشور به دلیل خرافه های بومی عکاسی ممنوع است.

عکاسی از ساختمان های دولتی، پل ها و قصرها ممنوع !

قصرهای امارات

انگلستان:

عکس های تبلیغاتی ممنوع!

توریست ها در هر نقطه از این کشور اجازه گرفتن عکس های مبتدی و غیر حرفه ای دارند اما اجازه گرفتن عکس های تبلیغاتی  در این کشور ممنوع است. به طور مثال عکاسی در میدان ترافالگار و میدان پارلمان لندن فقط با اجازه شهردار لندن امکان پذیر است.

میدان ترافالگار

خانه جواهرات (محل نگه‌داری جواهرات تاج)

هیچکس اجازه عکاسی از هیچکدام از جواهرات این مجموعه بی‌نظیر از جواهر را که با شیشه‌های ضد بمب در برج لندن نگه‌داری می‌شوند را ندارد. تمام بازدیدکنندگان توسط تعداد زیادی گارد امنیتی زیر نظر هستند و ۱۰۰ دوربین مداربسته نیز تمام مدت درحال ضبط کردن هستند، پس اصلا ایده‌ی یواشکی عکس گرفتن از این مجموعه با ارزش به ذهنتان خطور نکند.

خانه جواهرات (محل نگه‌داری جواهرات تاج)

کره جنوبی:

جریمه عکاسی بدون اجازه ۵ سال زندان!

در این کشور عکاسی از زنان بدون کسب اجازه از آن ها حتی در اماکن عمومی ممنوع است. نادیده گرفتن این قانون حکم تجاوز جنسی دارد و متخلف محکوم به ۵ سال زندان و یا پرداخت ۱۰ میلیون یورو جریمه می شود.

ادامه مطلب  دریافت ویزای قزاقستان برای ایرانی‌ها آسان می‌شود

کره شمالی:

اقدام به هر کاری بدون اجازه ممنوع!

اگر تصمیم دارید از این کشور دیدن کنید باید خودتان را برای محدودیت های شدید در حرکات و رفتارهای تان آماده کنید.

در کره شمالی هرگز نباید هتل را بدون راهنما ترک کنید و بدون اجازه راهنما هم نمی توانید عکاسی کنید.

قبل از اینکه وارد مقبره «کیم ایی سونگ» (Kim II sung) و «کیم جونگ ایل» (Kim jong il) شوید، باید تمام متعلقات خود به جز کیف پولتان را تحویل دهید. سپس باید از زیر یک ماشین گرد و خاک گیر عبور کنید تا مطمئن شوند که هیچ گرد و خاکی همراه شما وارد این ساختمان نمی‌شود. این ساختمان محلی است که رهبران پیشین کره شمالی در تابوت‌های کریستالی و شفاف آرمیده‌اند. قطعا عکاسی در این مکان ممنوع می‌باشد.

«کومسوسان» (Kumsusan) قلعه خورشید

ایالات متحده آمریکا:

ملک های خصوصی

در ایالات متحده جرایم مربوط به عکاسی ملایم تر از کره جنوبی است. اما در برخی موارد ممکن است به دردسر بزرگی بیفتید. برای عکس گرفتن از ملک های خصوصی ابتدا باید از مالک اجازه بگیرید. پس در این کشور همیشه به علامت های ممنوعه توجه کنید.

خانه های آمریکایی

ژاپن:

مجسمه ها و معابد بودا

در ژاپن عکاسی از بعضی معابد و مجسمه های خاص ممنوع است و به اعتقاد آن ها عکاسی ارواح را آزار می دهد. قبل از رفتن به این کشور لیست مکان هایی که عکاسی در آن ها ممنوع است را پیدا کنید. البته در زمان های خاصی از سال این ممنوعیت وجود ندارد.

مجسمه بودا در ژاپن

ایتالیا:

نیایشگاه «سیستین» (Sistine)

ممکن است فکر کنید که فریادهای عکاسی ممنوع، فیلم‌برداری ممنوع، در نیایشگاه سیستین برای این است که مکانی مقدس است، تقریبا درست حدس زده‌اید. اما به این دلیل است که شبکه تلوزیونی «نیپون» ژاپن ۲۰ سال پیش برای تهیه مجموعه‌ای از این اثر هنری مبلغی را پرداخت کرد و حقوق انحصاری تصویربرداری از این مکان را خریداری کرد. با اینکه این پروژه ۴٫۲ میلیون دلاری به اتمام رسیده است اما ممنوعیت عکسبرداری همچنان باقی مانده است.

ادامه مطلب  سفر با کشتی کروز

نیایشگاه «سیستین» (Sistine)

عکاسی از مجسمه حضرت داوود «میکل‌آنژ» (Michelanglo)

شما می توانید ساعت‌ها از فاصله‌ای بسیار کم به این شاهکار هنری نگاه کنید، اما اگر دوربینی در دست یا دور گردنتان داشته باشید باید انتظار اخطاری از سوی یکی از نگهبانان داشته باشید که به احتمال زیاد با صدای بلندی می‌گوید عکاسی ممنوع است.

مجسمه حضرت داوود «میکل‌آنژ» (Michelanglo)

هندوستان:

عکاسی از داخل «تاج محل» (Taj mahal) ممنوع!

فضای بیرون؟ بله، راحت باشید و عکس بگیرید. اما فضای داخل تاج محل یک مقبره است و عکاسی در آن بی‌احترامی به حساب می‌آید. قانون‌های خیلی سخت‌گیرانه‌ای برای جدا کردن مکان‌هایی که عکاسی در آن‌ها آزاد است از مکا‌ن هایی که عکاسی ممنوع است وجود دارد، همچنین نگهبانانی وجود دارند که مراقب هستند تا کسی یواشکی عکاسی نکند.

تاج محل

[تعداد:    میانگین: /5]

ارسال دیدگاه