قطب-جنوب-گردشگران-چینی

۱۰

آذر
۱۳۹۸

قطب جنوب ،مقصد جدید گردشگران چینی

ارسال شده توسط: بلاگر/ 102 0

تعداد گردشگران چینی که به قطب جنوب سفر کرده اند از کمتر از ۱۰۰ نفر در سال ۲۰۰۸ به بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است به این ترتیب قطب جنوب به یکی از مقصد‌های جدید گردشگری گردشگران چینی تبدیل شده است.

به گزارش رادیو بین المللی چین روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از انجمن بین المللی گردشگری قطب جنوب اعلام کرد به این ترتیب چین به دومین کشور مبدا مسافران قطب جنوب تبدیل شده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ میلادی از آمریکا پیشی گرفته و در جایگاه اول قرار گیرد.

در حال حاضر، مسافرت به خارج از کشور بخش عمده‌ای از چرخه گردشگری چینی‌ها به شمار می‌رود و تعداد مسافران چینی به خارج از کشور و هزینه گردشگری در خارج از کشور از سوی مردم چین جایگاه اول را در میان کشور‌های جهان به دست آورده است.

قطب-جنوب-مقصد-جدید-گردشگران-چینیبر اساس این گزارش، افزایش مسافران چینی به قطب جنوب، نشانگر افزایش تقاضای آنان برای تجربیات گردشگری ویژه و زندگی با کیفیت بالا و انعکاس افزایش رضایت مردم چین از زندگی خود و رشد احساس رفاه آن‌ها در ۷۰ سال پس از تاسیس جمهوری خلق چین به شمار می‌رود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هر سال شماری از چینی‌ها در چند نوبت از تعطیلات خاص این کشور به دنبال گردشگری در مسیر‌های گرانقیمت هستند اگرچه هنوز از میان هر ۱۰ چینی، هشت نفر با قطار و اتوبوس به مسافرت می‌روند، اما تعداد زیادی نیز سفر‌های گرانقیمت مانند قطب شمال یا جنوب را انتخاب می‌کنند.

آمار‌ها نشان می‌دهد شمار کسانی که از سال گذشته میلادی برای سفر به قطب شمال که گرانقیمت‌ترین سفر گردشگری در چین محسوب می‌شود، ثبت نام کرده اند چند برابر شده است.

ادامه مطلب  گردشگران چینی و دردسر برای روسها
هر نفر برای این سفر باید دستکم ۱۶۰ هزار یوان (هر دلار معادل  7یوآن ) هزینه کند.

یا این حساب باید قطب جنوب را مقصد جدید گردشگران چینی دانست که هیچ خط قرمزی در هزینه کردن ندارند.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید