صربستان

۰۲

مهر
۱۳۹۸

نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری

ارسال شده توسط: bolot/ 822 0

نقاط دیدنی صربستان برای گردشگری

صربستان یکی از کشورهای حوزه بالکان در جنوب شرقی اروپاست که بعد از فروپاشی یوگسلاوی سابق ابتدا در قالب دو کشور صربستان ومونته نگرو بود که سپس مونته نگرو نیز از این کشور جدا شد و امروز صربستان خود به تنهایی یک کشور مستقل است.

نووی ساد یک شهرستان زیبا در کنار رودخانه دانوب است و دومین شهر بزرگ صربستان است.بر اساس استانداردهای اروپایی این شهر یکی از جوان ترین شهرها محسوب می‌شود  شاید بتوان گفت این شهر بیشتر به خاطر فستیوال‌های موسیقی سالانه که در Petrovaradin ( قلعه ای که هرگز فتح نشده است) برگزار می‌شود مشهور و شناخته شده است. ساختمان‌های قابل توجه شامل تالار قدیمی شهر ( در مرکز میدان اصلی)، Dvorac Dundjerski( قلعه قدیمی محافظت شده) و کلیسای سنت جرج بزرگ است.

 

شهر شیطان(Devil’s Town)

این مکان در جنوبی ترین قسمت صربستان واقعی شده است و از بیش از ۲۰۰ شکل منحصر بفرد تشکیل شده است که در دو دره زیبا در دامنه های کوههای رادان قرار دارند. جالب اینکه ستون‌های موجود در آن در حال پیشرفت است. آن‌ها فرو می‌ریزند و دوباره تشکیل می‌شوند. فرسایش باعث ایجاد این ساختارهای سنگی شگفت انگیز شده است و اسم شهر شیطان را از شکل‌های عجیب و غریب سنگ‌هایش گرفته است.

پارک ملی Derdap

این پارک چهار دره دارد که در طول ۱۱۵ کیلومتر گسترش یافته است. یکی از این دره‌ها به نام Gospodin vit، یکی از عمیق‌ترین رودخانه‌ها در جهان را داراست. این دره‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند و دره درداپ را به وجود می‌اورند. این دره‌ها همچنین با عنوان دروازه آهن نیز شناخته شده و مشهورند زیرا این ناحیه ورودی جنوبی به کوه‌های کارپات است. این پارک در رودخانه دانوب در نزدیکی قلعه Golubac واقع شده است.همچنین پارک ملی درداپ یکی از پربازدیدترین نقاط در صربستان محسوب می‌شود.

ادامه مطلب  ۵ دلیل مهم برای سفر با کشتی

سفرسازان مجری تورهای مختلف به اروپا پکیج های متعدد ومتنوعی را برای شما ارائه می کند که برای اطلاع از آنها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

[تعداد:    میانگین: /5]

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید