جهانگردی

سنت پترزبورگ

۲۷

تیر
۱۳۹۸

سنت پترزبورگ ،مهد انقلاب روسیه

Posted By : modir/ 144 0

 

در سفر کروز، سنت پترزبورگ یکی دیگر از بندرهاییست که به آن سفر خواهید کرد. پایتخت امپراتوری تزاری، مهد انقلاب کمونیست ۱۹۱۷ و با توجه به استقامت قهرمانانه شهر در مقابل نازیها در طول جنگ جهانی دوم، امروزه سنت پترزبورگ به  شهری مدرن بدون قربانی کردن شکوه و عظمت تاریخ خود تبدیل شده بگونه ای که مراکز خرید  بزرگ در کنار قصر های با شکوه جای گرفته اند.

کروز مسیر شمال اروپا  تورهایی به مرکز سنت پترزبورگ در ساحل جنوبی Neva، و رودخانه Fontanka، در مرز جنوبی آن ارائه می دهد. بسیاری از مناظر مهم این شهر در Nevsky prospekt  و اطراف آن قرار دارد که از مراکز مهم شهر از صومعه Alexander Nevsky تا میدان کاخ ،در سه قرن گذشته هستند. کاخ زمستانی باروک بطول ۲۰۰ متر، در کنار رودخانه نوا ،بزرگترین و مجلل ترین جاذبه شهر است و محل زندگی رسمی تزارها، دادگاه و ۱۵۰۰ خدمتکار تا انقلاب ۱۹۱۷ بود.

امروزه این ساختمان یکی از بزرگترین موزه های جهان است که هرمیتاژ آن را اولین موزه هنرهای معاصر روسیه در سال ۱۸۵۲ معرفی کرد. این مجموعه شامل بیش از سه میلیون گنجینه و آثار هنری است. غیراز اتاق خوابهایی که استادانه طراحی شده اند  و کلکسیون های طلا، محبوب ترین بخش آن مربوط به هنر مدرن اروپا از قرن نوزدهم و بیستم است.

                                              جاهایی که در St Petersburg باید از آن بازدید کرد

سنت پترزبورگ

۱- تور گزیده ای از بهترینهای سنت پترزبورگ:کلیسای جامع ST.ISAAC ،کاخ کاترین،HERMIYAGE

کد سفر: SPT19

مدت زمان سفر : ۵/۱۰ ساعت

سطح دشواری: دشوار ۳

ادامه مطلب  شهر ممنوعه چین

در سفر به سنت پترزبورگ که  یکی ار شهرهای زیبای حوزه دریای   بالتیک است  مطمئنا یک روزخاطره انگیز خواهید داشت  که  باید دوربینتان را  در طول سفر آماده نگه دارید . اولین توقف ما در شهر پوشکین، شهر متعلق به  قرن هجدهم و محل اقامت تابستانی تزار روس ها ست. بازدیدی از  قصر کاترین متعلق به سال ۱۷۱۷ میلادی خواهیم داشت،  کاترین اول از معمار آلمانی برونشتاین خواسته بود قصر تابستانی برایش بسازد .

در طول سال ها، نقشه  کاخ گسترش یافت و پس از آن، توسط امپراطور الیزابت با یک ساختمان بسیار بزرگ تر به  سبک روکوو جایگزین شد. در این تور بازدیدی از  اقامتگاه عجیب و غریب، اتاق کهربایی  و پارک شگفت انگیز آن خواهیم داشت. کلیسای سنت ایزاک سنت پترزبورگ نیز یکی از برنامه های این تور است ، که زمانی که در سال ۱۸۱۸-۱۸۸۵ ساخته شد، بزرگترین کلیسای امپراتوری روسیه بود.در ادامه وقفه ای برای نهار خواهید داشت. ۱٫۵ ساعت  بازید از  برخی از سالن های موزه جهانی ارمیتاژ و سه میلیون آثار هنری برای عاشقان هنر در بعد از ظهر در برنامه خواهد بود. قبل از بازگشت به کشتی زمانی برای خرید در اختیارتان قرار می گیرد.

لطفا توجه داشته باشید: به دلیل اینکه این تور شامل پیاده روی در زمین های ناهموار  است، برای مسافرانی با مشکلات حرکتی یا کسانی که از صندلی چرخدار  استفاده می کنند مناسب نیست. لطفا در  بازدید از مکانهای  مذهبی پوشش متاسب داشته باشید. احتمالا  شلوغی و صف هایی  را  در بخشهای مختلف داشته باشید؛ تعداد محدودی از لیدرهای غیر انگلیسی زبان وجود دارند بنابراین اگر لیدری به زبان شمادر دسترس نباشد، تور فقط به زبان انگلیسی خواهد بود.

ادامه مطلب  پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور
۲- تور موزه Fabergé و کروز کانال

کد سفر: SPT51

مدت زمان سفر : ۴ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

توری نیم روزه به موزه Fabergé سنت پترزبورگ در  کاخ اخیرا مرمت شده Shuvalov  خواهید داشت که از سال ۲۰۱۳ به منظور بازدید عموم مردم افتتاح شده است، این موزه توسط ویکتور وکسلبرگ، یک میلیاردر روسی برای به اشتراک گذاشتن مجموعه با ارزش خود با عموم مردم تاسیس شد. پس از بازدید از موزه و قبل از بازگشت به کشتی در یک تور کانال جاذبه های اصلی مرکز شهر سنت پترزبورگ را خواهید دید.

لطفا توجه داشته باشید: این تور برای مسافرانی که ازصندلی چرخدار استفاده  میکنند مناسب نیست. زیرا در داخل موزه هیچ آسانسوری وجود ندارد و برای رسیدن به سالن نمایشگاه در طبقه اول ۶۰ پله وجود دارد. از مسافرانی با مشکلات حرکتی درخواست می شود تا قبل از شرکت در این تور، میزان استقامت و توانایی شخصی خود را ارزیابی کنند. تعداد محدودی از لیدرهای غیر انگلیسی زبان وجود دارند بنابراین اگر لیدری به زبان شمادر دسترس نباشد، تور فقط به زبان انگلیسی خواهد بود.

 

برای اطلاع از تورهای  کشتی کروز شمال اروپا به این لینک مراجعه کنید.

0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment