اخبار گردشگری

۲۲

خرداد
۱۳۹۷

رشد ۶۰ درصدی پروازهای خارجی فرودگاه تبریز

Posted By : غزال طهماسبی/ 417 0

تقریبا در ۴ سال اخیر تعداد پروازهای خارجی و مسافران فرودگاه بین المللی تبریز ۶۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته روابط عمومی فرودگاه های آذربایجان شرقی , جناب آقای مصطفی صفایی مدیر کل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی در برنامه زنده تلویزیونی به تشریح آخرین پیشرفت ها و همچنین دستاوردهای فرودگاه تبریز پرداخته است.

آقای صفایی در ابتدای این صحبت به ممتاز بودن جایگاه فرودگاه شهید مدنی تبریز اشاره نمودند و همچنین درباره ایمنی پروازها و خدمات‌رسانی،  که دو وظیفه اصلی تمامی فرودگاه‌های کشور است,  صحبت کردند.

 فرودگاه تبریز با دارا بودن پیشرفته‌ترین تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری و نیز دو باند استاندارد برای نشست و برخاست هواپیما، جزو برترین فرودگاه‌های کشور در این دو حوزه محسوب می‌شود.

تبریز ۲۰۱۸

مدیرکل فرودگاه‌های استان درباره اقدامات فرودگاه تبریز برای میزبانی مطلوب از مسافران رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت:

در سال های اخیر و در راستای میزبانی تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ اولویت اصلی اداره کل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی افزایش تعداد پروازها و مسافران خارجی فرودگاه تبریز می باشد.

 رشد ۶۰ درصدی آمار پرواز و افزایش مسافران خارجی فرودگاه شهید مدنی تبریز در ۴ سال اخیر نشان از مثمر ثمر بودن این تلاش ها می باشد.

فرودگاه تبریز۲۰۱۸

بهسازی محیط فرودگاه تبریز

علاوه بر افزایش پروازهای خارجی، اقدامات متنوعی برای بهسازی ترمینال‌ها و محیط فرودگاه تبریز انجام گرفته که بهسازی ترمینال فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و نیز عملیاتی کردن دستگاه ILS باند تمام بتنی فرودگاه تبریز از جمله آن‌ها است.

اکنون دو پروژه مهم توسعه و بهسازی اپرون و نیز توسعه ترمینال شماره ۳ فرودگاه تبریز با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در حال انجام است و توسعه و پیشرفت فرودگاه تبریز با قدرت ادامه خواهد یافت.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment