تورهای نوروزی باکو

۲۱

اسفند
۱۳۹۷

تورهای نوروزی باکو

Posted By : مشترک/ 205 0

تور نوروزی باکو برای عید، پیامی که این روزها خیلی می‌بینیم و می‌شنویم. اما به راستی دلیل این که باکو یک مقصد مناسب در عید برای تبریزی‌هاست چیه؟ با وجود پرواز مستقیم بین تبریز و باکو، سفر به پایتخت کشور آذربایجان خیلی راحت‌تر از قبل شده. کافی هست که هتل و تاریخ دلخواه‌تون رو انتخاب کنید و چمدون‌ها رو ببیندید و از تعطیلات نوروزی لذت ببرید.

باکو شهر باد و آتش

باکو شهری ساحلی بر دریای خزر با پیشینه‌ای تاریخی به درازای تاریخ است. لقب عروس قفقاز شاید به اندازه کافی وسوسه انگیز باشد تا سفری به این دیار داشته باشیم.

ایچیری شهر، بخشی از باکو که انگار تاریخ در آن متوقف شده است. انگار باکوی قدیم را می‌بینید. همان سنگ فرش‌ها و دیواره ها و باروها. همان حمام های قدیم و برج ها. همان حس و همان حال. آنچه بازدید از ایچری شهر باکو را جذاب تر می‌کند، فستیوال عید نوروز است.

باکو همزمان با نوروز

نوروز در باکو

چند سالی است که دولت آذربایجان اهتمام ویژه‌ای به پاسداشت این آیین کهن داشته‌ است. برگزاری جشن‌های خیابانی تا آتش‌بازی و کنسرت‌هایی که به مناسبت این ایام برگزار می شود، همه و همه این سفر را در ایام عید جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر می کند.

شما در این سفر علاوه بر این که در طول سفر حس و حال نوروز را خواهید داشت و جشن هایش را از نزدیک خواهید دید، با شهری آشنا خواهید شد که یکی، دو سالی است که تبدیل به یکی از مقاصد شناخته شده گردشگری، حتی برای شهروندان کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است.

پیشینه مشترک فرهنگی و اشتراکات زبانی از ویژگی‌های است که سفر به آذربایجان و شهر باکو را برای ما راحت‌تر کرده است.

 

جاذبه‌های دیدنی باکو

 

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

در این سفر یکی از آثار معماری معاصر، شاهکار هنری زُها حَدید را از نزدیک خواهید دید. مرکز فرهنگی حیدر علی اف، رییس جمهور فقید آذربایجان، در فضایی وسیع و معماری چشم‌نواز یکی از جاذبه‌های دیدنی باکو است.

 

برج‌های شعله

برج‌های شعله

برج‌های شعله که از نقاط بسیاری دیده می‌شود، سه برجی هستند که نورپردازی زیبایی در شب دارند. در بازدید از خیابان شهیدان و پارک مفاخر آذربایجان از نزدیک این سه بنای باشکوه را خواهید دید.

 

خیابان نظامی

خیابان نظامی باکو

هر شهر خیابانی دارد که شاید شناخته شده ترین خیابان آن شهر باشد. همانند خیابان استقلال در استانبول، خیابان نظامی یا تارگوی یکی از این پیاده راه‌هاست. خیابان تارگوی را باید دوبار دید. یکی در روز و یکی در شب. در روز از معماری زیبای ساختمان‌ها لذت برد و عصر‌ها و شب‌ها از شلوغی جمعیت و سرزندگی این خیابان و از نورپردازی زیبای این خیابان و ساختمان هایش. یکبار باید پیاده از ابتدای خیابان نظامی رفت تا به میدان فواره رسید.

میدان فواره یکی از میادین قدیمی باکو هست. در دورتا دور میدان می‌توانید از فست فودها و رستوران هایی چون مک دونالد استفاده کنید، می‌توانید گوشه ای بنشینید و از شادی و سر زندگی که در جریان است لذت ببرید. حتما عکسی با المان‌های شهری داخل این میدان بگیرید. دختر روی نیمکت و دختری با چتر دو المان شهری است که شهرتی جهانی دارند. کافی است سری به تریپ ادوایزر بزنید تا ببینید که این دو المان هم بخشی از جاذبه‌های باکو شده اند.

 

بلوار ساحلی

بلوار ساحلی باکو همانطور که از نامش پیداست، بلواری است در کنار ساحل دریای خزر. این بلوار  محل مناسبی برای پیاده روی عصرگاهی است. علاوه بر آن دید بسیار زیبایی به دریا و خود شهر باکو دارد. می‌توانید از تور قایق‌های تفریحی استفاده کنید. شاید بهترین زمان استفاده از این قایق‌ها و کشتی های تفریحی، نزدیک زمان غروب آفتاب باشد. در زمان رفت این کشتی‌ها نمایی از باکو را در روشنی روز‌خواهید دیدو در برگشت و بعد از غروب، نمایی از باکو را در شب و بعد روشن شدن چراغ‌ها و نورپردازی زیبای شهر، به ویژه برج‌های شعله.

باکو شهر زیبایی است و سفر به آن در بهار و نوروز همزمان با برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌های گوناگون نوروزی، سفری به یاد ماندنی خواهد بود. برای عید تورهای مستقیم باکو از تبریز را از دست ندهید. با سفرسازان همراه باشید. ما مقاصد دیگری هم برای تعطیلات عید برای شما تدارک دیده‌ایم.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment