انفجار گردشگری در هند

۲۵

تیر
۱۳۹۷

انفجار گردشگری در هند

Posted By : غزال طهماسبی/ 377 0

هند هفتمین کشور پهناور و دومین کشور پرجمعیت دنیا، مملوء از میراثی غنی است، سرزمینی جذاب و پرهیاهو که در آن سنت و مدرنیته  با هم پیوند خورده اند.

در سال های اخیر تعداد گردشگران هند روز به روز بیشتر شده به طوری که سازمان جهانی گردشگری پیش بینی کرده که ظرف ۱۰ سال آینده هند به چهارمین قطب اقتصادی سفر و گردشگری تبدیل شود.

در ادامه مطلب همراه سفرسازان باشید.

هندوستان.

تبدیل شدن به چهارمین بازار بزرگ جهانی

طبق پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری قرار بود تا در ۲۰۱۶، حدود ۲۶۱ میلیارد دلار برای سفر در خارج از کشور هزینه شود

اما در نهایت این رقم حدود یک پنجم هزینه ی تمام شده ی گردشگران بین المللی بود. عاداتی که چینی ها برای سفر دارند در حال تغییر دنیاست.

چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه گردشگری است و صنعت گردشگری فعالی در آن رونق دارد به طوری که هم تعداد گردشگران ورودی چین و هم تعداد گردشگران خارجی چین نشان از علاقه ی این کشور به سفر و گردشگری دارد.

اما امروز هند درست در جنوب کشور پهناور چین وارد رقابت با همتای منطقه ای خود شده است.

شورای جهانی سفر و گردشگری پیش بینی کرده که در کمتر از ۱۰ سال، هند پس از چین، آمریکا و آلمان به چهارمین قطب اقتصادی سفر و گردشگری تبدیل شود.

هندوستان.

افزایش گردشگر در هندوستان

امروز تعداد مسافران و گردشگران هند نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر شده است و با اینکه تا دو دهه قبل فقط حدود ۲٫۴ میلیون گردشگر به هند سفر می کردند اما در سال ۲۰۱۷ تعداد گردشگران این کشور ۵ برابر شده است.

البته راز اصلی افزایش گردشگران هند به خاطر سفرهای داخلی آن است به طوری که حدود ۹۰ درصد از مسافران این کشور برای خود هند است.

در میان گردشگران داخلی، بیشتر مسافران به دنبال سفر به ایالت تامیل تادو هستند چون اینجا بناهای تاریخی و مذهبی زیادی دارد و باعث اشتیاق مسافران می شود.

هندوستان.

گردشگری طبیعت در هند

نمی توان به هند رفت و حیات وحش این کشور را نادیده گرفت حیواناتی مثل فیل ها، ببرها و شیرهای آسیایی که اینجا را به بهشتی برای عاشقان حیات و حش و سافاری تبدیل کرده اند. هند گزینه ای عالی و مقصدی هیجان انگیز برای سفرهای ماجراجویانه است

برای همین هم هست که پیش بینی می شود درآمد هند از راه گردشگری به رقم سالانه ۱٫۳ میلیارد دلار برسد.

البته گاهی افزایش تعداد گردشگران بدون اینکه زیرساخت ها آمادگی لازم را داشته باشد می تواند تهدیداتی را همراه داشته باشد.

سال گذشته در هند، هواپیماهای پنج شرکت هواپیمایی منطقه‌ای که بودجه آن‌ها از یارانه‌های دولتی و انگیزه‌های مالیاتی به دست می آمد،

در ۱۰۰ مسیر طولانی به پرواز در آمدند و این موضوع انگیزه ی زیادی را در شهروندان هندی برای سفر به وجود آورد.

هندوستان.

مشکلات افزایش گردشگر در هند

گاهی عدم آمادگی برخی از جاذبه های برای پذیرش هجوم گردشگران منجر به از دست دادن جذابیت آن منطقه می شود موضوعی که برخی از کارشناسان حوزه گردشگری هند را نگران کرده است.

مثلا امروز در هند سافاری در میان ببرها به خاطر شلوغی و ازدحام گردشگران دیگر لذت گذشته را ندارد و گاهی در این حفاظتگاه ها حتی یک ببر هم پیدا نمی شود. ارتفاعات هیمالیا یکی از جاذبه های انکارنشدنی هند است

اما امروز به دلیل حضور انسان ها تعدادی از یخچال های طبیعی در حال از بین رفتن و ذوب شدن هستند.

یکی دیگر از معضلات هیمالیا حجم زیاد زباله هایی است که بیشتر توسط کوهنوردان هندی ایجاد می شوند.

گاهی در هند به منطقه ای می رسیم که تعداد خانه های مسکونی اش خیلی کم است اما در عوض نزدیک به ۱۰۰۰ هتل و ویلا در آن ساخته شده است

که مطمئنا یک همچین منطقه ای ظرفیت این تعداد گردشگر را ندارد

برای همین است که امروز گمانه زنی هایی درباره ی ایجاد محدودیت در تعداد گردشگران مناطق خاص به گوش می خورد.

هندوستان.

به این مقاله چند ستاره میدهید
[: 0 مجموع 0]

نظر دهید و جایزه بگیرید