استاونگر_نروژ

۳۰

مهر
۱۳۹۸

استاونگر شهری جذاب در نروژ

Posted By : modir/ 170 0
استاونگر نروژ  Stavanger/Lisefijord

شهری رو به دریا استاونگر شهری  جذاب و  با مردمی خونگرم برنامه های متعددی به مسافران کروز ارائه می دهد که با بازدید ازخود  شهر  با  مرکز پر از مغازه ها، خیابان های باریک وتپه های مرتفع و کلیسای جامع آغاز می شود. باید در اطراف قسمت قدیمی شهر درست روبروی دریا در جایی که کشتیتان لنگر انداخته قدمی بزنید.

در استاوینگر می توانید  از موزه های مختلفی همچون موزه نفت، موزه کنسرو سازی، موزه هنر روگلاند و یا موزه کودکان بازدید کنید.  اگر گشتی در اطراف استاوینگر بزنید ۲۳ طرح آهنی اثر مجسمه سازمعروف، آنتونی گروملی،را خواهید دید که طرحی بنام ستون شکسته را شکل داده اند.

در Hafrsfjord ، سه شمشیر سنگی، یک بنای تاریخی  مربوط به نبرد  وایکینگ ها متعلق به  ۸۷۲ سال قبل از میلاد مسیح قرار دارد که  به رهبری پادشاه هارولد I ساخته شد و یکی از جاذبه های دیدنیست. در همان نزدیکی ها، مرکز علوم Jærmuseet، که  در سال ۲۰۰۹ “بهترین موزه در نروژ”  انتخاب شده است وجود  دارد. با وجود این ، منطقه استاوینگر به فلات ها و آبدره هایش شناخته شده است.

دیواری از رشته کوهها در امتدادی ۴۲ کیلومتری در ساحل، مسیری باریک برای عبور ایجاد کرده اند که یکی از دیدنیهای جذاب  این منطقه است و خاطره ای فراموش نشدنی برایتان خواهد ساخت. با پیاده روی حدود یک و نیم ساعته به منطقه فوق العاده زیبای  Preikestolen خواهید رسید که ۶۰۰ متر بالاتر از سطح آبدره و یکی از مناظر بی نظیر طبیعت است.

یکی دیگر از جاذبه های توریستی، Kjerag است که قله آن  ۱۱۰۰ متر بالاتر از سطح دریا و چیره بر Lysefjord است و از سمت شمالی رو به دریاست.

ادامه مطلب  آدانا ، تلاقی تاریخ و سنت

با اینکه این تور تمام یک روز را بخود اختصاص خواهد داد اما یکی از بهترینهای تور کروز است که ارزش  دیدن را دارد.

جاهایی که در Stavanger باید از آن  دیدن کرد

استاونگر نروژاستاونگر نروژاستاونگر نروژ

۱- تور گشت شهری استاوینگر

کد سفر: STA01

مدت زمان سفر : ۵/۲ ساعت

سطح دشواری: متوسط ۲

چند ساعتی در استاونگر ، چهارمین شهر بزرگ نروژ در ساحل جنوب غربی کشور خواهید بود. در این تور شما از  کلیسای استاوانگر قرن ۱۲ ام با سبکی رومی ، بازار و بخش مدرن شهر دیدن خواهید کرد.از مزرعه عصر آهنی ، مجتمعی جذاب که چگونگی زندگی در نروژ حدودا ۱۵۰۰ سال قبل را نشان می دهد ، بازدید خواهید کرد.توقفی در بخش Ullandhaug برای دیدن مناظر زیبای آن منطقه خواهید داشت.

بعد از آن به مرکز شهر خواهید برگشت و پیاده گشتی در  شهر قدیمی به نام Gamle Stavanger که بهترین مجموعه از خانه های چوبی قدیمی در اروپا محسوب می شود خواهید زد.تور شما با بازگشت به کشتی به پایان می رسد.

لطفا توجه داشته باشید: این تور بدلیل  پیاده روی در خیابان های سنگفرش شده  برای مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده  می کنند مناسب نیست.

۱- تور آشنایی با  استاونگر نروژ

کد سفر: STA05

مدت زمان سفر : ۲ ساعت

سطح دشواری: آسان ۱

گشت و گذاری کوتاه در جاذبه های برجسته استاونگر  و دیداری از کلیسای استاونگر نروژ خواهید داشت که در سال ۱۱۲۵ ساخته شده و تنها کلیسای جامع نروژ است که  تمام ویژگی های اصلی معماری آن حفظ شده است. در مقابل کلیسای جامع ،میدان بازار رنگارنگ قرار دارد.از جاده Eiganes با ویلاهای زیبا در امتداد جاده  وLedaal Manor اقامتگاه شاه عبور خواهید کرد.تور بسمت سواحل شنی Jæreb ادامه خواهد داشت و سپس از  شهر قدیمی با خانه های چوبی ویلایی اروپایی  متعلق به  قرون ۱۶ و ۱۷ میگذرید و به شهر باز می گردید.

ادامه مطلب  ۵ دلیل مهم برای سفر با کشتی

لطفا  در شهر استاونگر نروژ توجه داشته باشید: مسافرانی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند باید از  یک همراه برای کمک گرفتن استفاده کنند چرا که اتوبوسها بالابر و یا آسانسور ندارند. ویلچیرها باید قابلیت جمع شدن و تا شدن را داشته باشند. این مسافران در صورت تمایل به استفاده ازاین تور باید بموقع  با پذیرش گشتهای توریستی ساحل، تماس بگیرند تا هماهنگی های لازم انجام شود. این تور ممکن است در طول روز چندین خروجی داشته باشد. برای اطلاعات دقیق خروج در مورد زمان ، با دفتر گردشگری ساحل تماس بگیرید.

 

برای اطلاع از تورهای کروز شمال اروپا به این لینک مراجعه کنید.

0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Leave your comment